Bursa Blyss Kombi Servisi

Kategori:

Bursa Blyss Kombi Servisi

50 yılı aşkın süredir kombi sektöründe olan Baymak markası Blyss ürünleri ile kullanıcısına memnuniyet ve kaliteli ürünler sunmaktadır. Bu marka ev ısıtma ve soğutma sistemleri açısından kendini geliştirmiş ve teknolojiye ayak uyduran son teknoloji kullanılan ürünler üretmektedir. Kombi sektöründe bir süredir hizmet veren bu marka kullanıcılar tarafından beğenilmekte ve talep edilmektedir.

BLYSS Kombi Teknolojisi

Teknoloji hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte kombi sektörüne de ulaşmıştır. Ev ısıtma sistemlerinden biri olan bu kombi sistemi, alanında öncü bir marka olan Blyss tarafından kalite ile üretilmekte ve piyasaya sunulmaktadır. Ürettiği kombilerin içerisinde bulunan arıza teşhis sistemi ile kombi arızasını belirlemekte ve kullanıcının hayatını tehlikeye sokacak bir durum yaşanmamaktadır. Sıcak su kapasitesi 10,7 litreye kadar ulaşmakta ve aynı zamanda 20,640 kilokalori ev ısıtma kapasitesine sahiptir. Kullanım suyu için tehlikeli bir durum yaratmamak adına paslanmaz çelikten yapılan kullanım suyu eşanjörü kombi içerisinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda kombi içerisinde çift eşanjör kullanılmıştır.

BLYSS Arıza Kodları

Her üründe olduğu gibi kombi ürünlerinde de arızalanma meydana gelebilmektedir. Bunlar düzenli bakımı yapılmayan bu kombi ürünlerinin bir süre sonra bozulmaya başlamaktadır. Çoğunlukla bakımı yapılmamasından kaynaklanan arızalar bazı durumlarda kullanıcı tarafından da kaynaklanabilmektedir. Bu arıza kodlarından bazıları aşağıda verilmiştir.

  • A01 Arıza Kodu: Kombinin ev ısıtma sistemi için ateşlenmesi gerekmektedir. Kombi ateşleme sisteminde bir sorun olduğu zaman “başarısız ateşleme” olarak arıza kodu vermektedir.
  • A03 Arıza Kodu: Kombi içerisindeki sıcak su termostatları içerisinde emniyet termostatlarında hata vermesi sonucu bu arıza kodu verilmektedir.
  • E03 Arıza Kodu: Kombide bulunan hava basınç sistemlerinde arızalar meydana gelmektedir. Bu kod verildiği zaman kombide bulunan hava basınç anahtarında arıza olduğu anlamına gelmektedir.
  • E05 Arıza Kodu: Ev ısıtma sistemlerinden biri olan kombide giriş ve çıkış suyu bulunmaktadır. Bu arıza kodu çıkış suyu sensöründe arıza oluşması durumunda verilmektedir.
  • E06 Arıza Kodu: Ev içi kullanım suyunda arıza olduğu anlamına gelmektedir.
  • E10 Arıza Kodu: Kombi içerisinde düşük su basıncı olduğu anlamına gelmektedir.
  • E26 Arıza Kodu: Aşırı ısınmadan kaynaklı verilen arıza kodudur.

Bursa Blyss Kombi Servisi

Kombi de arıza olduğu düşünüldüğü zaman Blyss Kombi Servisi aranmalıdır. Arıza kodu her ne kadar ekranda belirmiş olsa ve anlamı biliniyor olsa da gelen uzman Bursa Blyss Kombi Servisi elemanları tarafından tekrar kontrol edilmeli ve arızanın altında yatan nedenler araştırılmalıdır. Bu konuda uzman olan kişiler kontrolleri sağladıktan sonra onarım yapılıyor ise onarımı gerçekleştirmektedirler. Ancak onarım yapılamayacak durumda ise ya da parça değişimi gerekiyor ise kombi sistemini teknik servise götürmektedirler.

Arıza oluşumunun nedenlerinden birçoğu zamanında ve düzenli bakımı yapılmayan kombiler olmaktadır. Bakımı yapılmayan kombiler kullanıcının hayatını tehlikeye sokacak düzeyde arızalara neden olabilmektedirler. Bu nedenle alanında uzman ve Blyss kombi markasını iyi bir şekilde tanıyan uzman kombi servislerinden yardım alınması gerekmektedir. Bu alanda uzman olan Bursa Blyss Kombi Servisi kombinizin Blyss markası kurallarına uygun olarak bakımını yapmakta ve kullanıcı için tehlike teşkil edecek her olayı kontrol etmektedirler.

Teknik servise gönderilen ürünler markayı iyi tanıyan servis uzmanlarının elinden geçerek, markanın arıza koduna göre işlem yapmaktadırlar. Arıza kodunu en iyi şekilde inceledikten sonra arızanın altında yatan farklı bir neden olup olmadığına bakılmakta ve buna göre işlem yapılmaktadır. Parça değişimi gerektiren ürünlerde ise hem kullanıcıya farklı sonuçlar doğurmaması adına hem de iş profesyonelliği açısından markanın kendi yedek parçaları kullanılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi almak için Sservis ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bursa Blyss Kombi Servisi

Bursa Blyss Kombi Servisi