Bursa Buderus Kombi Servisi

Kategori:

Bursa Buderus Kombi Servisi

Kuruluşu 1731 yılına dayanan Buderus markası Almanya’da Buderus ailesinin demir üretimi ile bu markanın kurulmasını sağlamıştır. Demir döküm işinde uzman olan bu marka 1825 yılında, demir döküm işini soba üretimine başlamıştır. Isıtma sektörüne farklı bir açı getiren bu marka 1878 yılında modern sayılan kömür sobalarının üretimine başlamıştır.

Buderus Kombi Teknolojisi

Buderus markası alanında 285 yılı aşkın süredir hizmeti sunmaktadır. Buderus markası, kombilerinde korozyona dayanıklı olması amacıyla özel Magnezyum-Alüminyum-Silisyum alaşımını kullanarak baca açısından kombi sisteminin baca gazı sıcaklıkları çok düşürmekte ve baca gaz hacmini azaltmaktadır. Buderus markası üstün yoğuşmalı teknolojisi ile üretilen kombi sisteminde, 30 kW’a kadar alan sıcak su kapasitesi ile kullanıcılarına 7/24 sıcak su sağlamaktadır. Kombi ürünü içerisinde geniş ayarlara sahip olan bu kombi sistemi kullanıcısı için kişisel ihtiyaçlarına göre sıcak su kapasitesini ayarlamaktadır.

Buderus Kombi Arıza Kodları

Teknolojik ürünlerde bir süre sonra kullanıma bağlı olmaktan ya da uzun süreli kullanımda arızalar oluşmaktadır. Buderus kombisi de ürün içerisinde arızalar verebilmektedir. Arıza kodları 1,2,3,4,5 olarak ve Logomax ürünü içinde CL, SH ve CP arıza kodları bulunmaktadır. Arıza kodları aşağıda sıralanmıştır.

  • Arıza kodu 1: Kullanılan kombi ürünü bacalı ise baca çekişi yok anlamına gelmektedir ve baca kontrolü yapılmalıdır. Hemati ise fan ve prosostat parçalarının kontrolü yapılmalıdır.
  • Arıza 2 Kodu: Kombi içerisinde aşırı ısınma meydana gelmesi ile bu arıza kodu oluşmaktadır.
  • Arıza 3 Kodu: Kombinin ısıtması için kombiye gaz gelmemesi ve alev oluşmaması anlamına gelen arıza kodudur.
  • Arıza 4 Kodu: Bu arıza kodu kombinin istenilen sıcaklığa geldiğini belirtmektedir.
  • Arıza 5 Kodu: Kullanım suyunun 85 derece olması üzerine bu arıza kodu ortaya çıkmaktadır.
  • CL Arıza Kodu: Sıcak su kullanımında etkili olan sıcak su kullanımını gösteren sıcaklık sensöründe arıza olduğu anlamına gelmektedir.
  • SH Arıza Kodu: Kombi içerisinde EMS sisteminde hata oluştuğu anlamına gelmektedir.
  • CP Arıza Kodu: Kombi ürününün iç parçası olan Boyler sensörünün algılanmaması üzerine oluşan hata kodudur.

Bursa Buderus Kombi Servisi

Bursa Buderus Kombi Servisi olarak Buderus markasının köklü geçmişine uygun ve teknolojisine uygun teknik arıza tespiti yapılmaktadır. Kombi de ters bir şeyler olduğu takdir de çağrı merkezinden çağrılan teknik servis elemanı kombi kontrolünü ev ortamında yaparak, arıza giderilmesi sağlanabilirse, kombi arızasının giderilmesi için arıza onarımına başlamaktadır. Ancak ev ortamında arıza giderilmeyecek derecede ise kombi teknik servise götürülerek arıza koduna uygun teknik onarımı yapılmaktadır. Teknik servis alanında, markayı yakından tanıyan ve marka arıza kodlarını iyi bir şekilde bilen teknik elemanlar ile çalışılmaktadır.

Kombi bakımı önem gerektiren şeylerin başında gelmektedir. Kullanıcısının hayatını tehlikeye sokacak sorunlar çıkmaması adına düzenli olarak kombi bakımı gerçekleştirilmelidir. Düzenli kombi bakımında Bursa Buderus Kombi Servisi, marka teknolojisine uygun olarak bakım sağlamaktadır. Sıcak su giriş ve çıkışları, bacalı kullanılıyorsa baca sistemi ve kombi içindeki elektrik bağlantılarının bakımı yapılmaktadır.

Kombi, Bursa Buderus Kombi Servisi teknik servise onarımı yapılması için gönderildiğinde, Buderus markasının onarım kurallarına göre onarımı yapılmaktadır. Parça değişimi gerektiğinde farklı markaların parçaları kullanılarak değişim kesinlikle yapılmamaktadır. Geniş bir yedek parça yelpazesine sahip olunmakta ve her markanın kendi yedek parçaları kullanılmaktadır. Onarımı en iyi şekilde ve doğru bir şekilde yapılmakta olan Buderus Kombisi, teknolojisi düşünülerek onarımı sağlanmaktadır. Onarım için verilen ürün onarımı tamamlandıktan sonra müşteriye ulaşılarak teslimatı sağlanır. Montaj açısından en doğru montajı yapıldıktan sonra tekrar kontrolleri sağlanarak kombi teslim edilir. Bursa Buderus Kombi Servisi ‘ne ulaşmak için Sservis ile iletişime geçebilirsiniz.

Bursa Buderus Kombi Servisi

Bursa Buderus Kombi Servisi