Bursa Protherm Kombi Servisi

Kategori:

Bursa Protherm Kombi Servisi

Orta ve Doğu Avrupa’nın  ısıtma sektöründe lider konumda olan  markalarından biri olan Protherm,  20 yılı geride bırakmış,  deneyimi ile bütün tüketicilere güvenilir çözümler sunan bir markadır. Marka değeri ve hizmet politikası gereği müşterileri ile karşılıklı güvene dayalı bir ilişkiye sahip olan Protherm  müşterileri için kolay ulaşılabilme Olanağı bulunan bir Vaillant Group markasıdır.,  Bursa Protherm Kombi Servisi olarak ülkemizde hizmet vermektedir.

Protherm Marka Kombi Teknolojisi

Protherm marka kombiler Orta ve Doğu Avrupa’da en çok tercih edilen markaları arasında en üstte yer almaktadır. Bu yüzden birçok kişi bu markayı tercih etmektedir. 20 yıldan fazla bir süredir hizmet vermekte olan marka  Orta ve Doğu Avrupa’daki başarılı çalışmalarını ülkemizde de devam ettirmektedir. Protherm  tarafından satışı yapılan kombiler 3 ana başlık altında incelenmektedir. Bu 3 ana başlık Hermetik Protherm Kombiler, Yoğuşmalı Protherm Kombiler ve Elektronik Protherm Kombiler olmak üzere 3 grupta incelenir. Protherm kombiler düşük yakıt tüketimi tasarruf sağlamasının dışında yüksek verim ile mükemmel bir kombi deneyimi yaşatmaktadır. Son teknoloji ürünü olan Protherm Kombiler özel olarak dizayn edilmiş olup ergonomik bir yapıya sahiptir. Bu sayede  kolay,  basit ve konforlu bir şekilde kullanılmakta olup her zaman yüksek sıcak su konforunda hizmet veren Protherm Kombilerin  elektrik ile çalışan modelleri olduğu gibi doğalgaz ve LPG ile çalışmakta olan modelleri de mevcuttur.

Protherm Marka Kombi Arızaları

F3 Arızası: Protherm kombiniz  F3 arızası veriyor ise  kombinizin içindeki emniyet (limit) termostat sisteminde aşırı sıcaklık oluşmuş demektir. Bu hata ile karşılaşıldığında aşırı sıcak sebebiyle  kombi devre dışı kalmış demektir.

F1 Arızası: Protherm kombilerde bu arıza pek çok sebepten gerçekleşmiş olabilir. Gaz valfi başta olmak üzere  elektronik kart üzerindeki arızalar, tesisat filtresi tıkanmış olması ve  İyanizasyon bujisinin  kırılması veya çatlaması gibi sebepler F1 arızasının  görünmesine neden olur.

F0 Arızası: Bu arıza kodu dijital ekran üzerinde gözüküyorsa Protherm kombinizin  su basıncı ile ilgili sıkıntı var demektir. Su  basıncının düşmesi sebebiyle kombide kuru yanma durumu gerçekleşmiştir. Kuru yanma durumun gerçekleşmesi ile susuz çalışma oluşmaktadır. Susuz çalışmanın  oluşması ile sirkülasyon pompası zarar görmektedir. Sirkülasyon  pompasının zarar görmesi F0 arızasının görünmesine neden olur.

F60 Arızası: F60  arızası görüldüğünde tesisat suyu sıcaklığını 98 derece üstüne çıktığı ya da kombide yer alan ana esanjör bölgesinin su sıcaklığının 130 derece üzerine çıkmış oldu anlaşılmaktadır.  Yukarıda belirtilen kısımlardaki su sıcaklıklarının  belirtilen seviyelerin üzerine çıkması ile  emniyet limit termostatı tarafından kombi devre dışı bırakılmaktadır.  Emniyet limit termostatı tarafından kombinin devre dışı bırakılmasıyla F60 arızası meydana gelmektedir.

Kombinin pompasının sıkışması,  hava yapmış olması,  tesisat fitresinin tıkanmış olması veya  petek vanalarının kapanmış olması gibi sebepler arızalara yol açmaktadır. Bu tarz  arızalar profesyonel olarak bu işi yapan kişiler tarafından çözülmesi gerektiği için mutlaka  Bursa Protherm Kombi Servisi yetkili teknik servisten destek alınması gerekmektedir. Bursa Protherm Kombi Servisi Yetkili  teknik servis tarafından destek alınmadığı durumlarda kombilerin  tamir edilemeyecek derecede tamamen bozulması ve  garanti kapsamı dışına çıkması en sık karşılaşılan problemler olarak bilinmektedir.

Bursa Protherm Kombi Servisi Teknik Servis

Bursa Protherm Kombi Servisi olarak Protherm yetkili  servisi olarak bilinen teknik servisimiz Protherm marka kombiler ile ilgili kurulum, bakım, onarım ve  teknik servis hizmeti vermektedir. Sunmuş olduğumuz hizmetlerden faydalanmak için  irtibat numaralarımız üzerinden bizimle iletişime geçerek hizmetlerimizden faydalanmak için müşteri hizmetleri   temsilcilerimiz aracılığı ile  servis talebi oluşturabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak için Sservis ile iletişime geçebilirsiniz. 

Bursa Protherm Kombi Servisi

Bursa Protherm Kombi Servisi